Acronis Universal Restore’la Fiziksel-Sanal Sunucuların Convert Edilmesi

Acronis Universal Restore’la Fiziksel-Sanal Sunucuların Convert Edilmesi

Acronis Universal Restore Nedir? : Acronis firmasının geliştirdiği offline olarak windows local storage driver’ını (HAL) değiştiren bir uygulamadır.Uygulamanın bu özelliği sayesinde farklı vendor’lara ait fiziksel sunucular üzerindeki işletim sistemleri , yeniden kurmaya gerek kalmadan farklı donanımlar üzerine taşınabilir.
Bu taşımalar Fizikselden -Fiziksele, Bir Sanal ortamdan diğerine olabilir.Offline olarak ilgili diskte restore edilen OS imajına Universal Restore’la OS local storage driver’ı offline olarak install edilerek convert işlemi gerçekleştirilir.

Acronis’in Backup & Recovery Ürünüyle Beraber Universal Restore Ürününü de Almanız Gerekiyor.Bu iki ürün birlikte kullanıldığında fizikselden fiziksele problemsiz migrationlar yapabilirsiniz.

Acronis Universal Restore-1

Mevcut işletim sisteminize ait klon oluşturabilir.veya imajdan diske geri dönmüş olmanız gerekmekte.Disk üzerinde işletim sistemi bulunmalıdır.Bu işletim sistemini yalın halde boot ettirirseniz yeni donanımdan dolayı mavi ekran veya hata verecektir.

devmgmt.msc

Universal Restore’u tıkladığınızda İşletim Sisteminin doğru algılandığınını görmeniz gerekiyor.Ayrıca network veya media üzerinde driver’ların bulunması gerekmektedir.İşletim sistemine uygun local storage driver’ına ait dizin gösterilerek ilgili driver seçilir.Success mesajı sonrası yeni sunucu üzerinde işletim sisteminiz mavi ekransız açılmaya hazırdır.

Acronis Universal Restore-2

Bu ürünle mevcut hali hazırda çalışan sunucunuz-pc’nizin daha güncel donanımlar üzerinee sorunsuz bir şekilde taşınması sağlanabilir.Taşıma sonrası network ayarlarını veya donanıma uygun PSP , Update,driver paketlerini yüklemeniz işletim sisteminde performansı artıracaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.